Opiekunowie

Przedstawiamy Państwu naszych pracowników i opiekunów Waszych pupili:

 

Edyta Zajączkowska – inżynier zootechnik i technik weterynarii

Urodzona na wsi i kochająca wieś, w domu, w którym od zawsze były zwierzęta. Uwielbiająca przestrzeń, w szczególności tą naturalną, niczym nie ograniczoną, podziwianą z wysokości końskiego grzbietu. Ponoć uzdolniona plastycznie, fotograf amator i wędkarz w chwilach relaksu.

Krótko mówiąc technik weterynarii z zootechnicznym wykształceniem.

 Anna Masłowska – lekarz weterynarii, specjalista administracji i chorób zakaźnych
1
„Ukończyłam Wydział Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu w 2002 roku i od ponad 10 lat pracuję w przychodni zajmującej się leczeniem małych zwierząt -głównie psy i koty. Na pewno mogę powiedzieć,że bardzo lubię moją pracę; kontakt z futrzanymi pacjentami jest dla mnie zawsze źródłem radości i wielkiej satysfakcji, gdy są już zdrowe. Pracując w małych miastach siłą rzeczy spotyka się w pracy przypadki chorób związanych ze wszystkimi działami medycyny weterynaryjnej, jednak jeśli miałabym wybrać dziedziny szczególnie mi bliskie wymieniłabym internę i dermatologię oraz chirurgię miękką. Jestem przekonana, że w leczeniu zwierząt bardzo ważne jest wykorzystanie badań dodatkowych np. badania laboratoryjne krwi i moczu, RTG, USG (w 2009 ukończyłam kurs w tym zakresie).
Poza pracą w lecznicy weterynaryjnej uwielbiam czytać. Najchętniej grube powieści obyczajowe opowiadające o życiu ludzi w rożnych czasach i warunkach. Jestem również fanką fantastyki i fantasy, najlepiej polskiej i rosyjskiej. Andrzej Pilipiuk to mój ulubiony pisarz i mam wszystkie jego książki. Ostatnio moim celem i marzeniem jest nauczyć się mówić dobrze po hiszpańsku i na to przeznaczam cały mój wolny czas i energię.”

Grzegorz Janicki- lekarz weterynarii

 dr1

Absolwent Technikum Weterynaryjnego w Łomży (1977-1982). Absolwent Wydziału Weterynaryjnego ART w Olsztynie (1982-1988). Praktyka weterynaryjna od 1989 roku. Tytuł specjalisty z zakresu administracji i epizootiologi weterynaryjnej -2012r. Od 2001r. również pracownik Inspekcji Weterynaryjnej. Uczestnik wielu szkoleń. Przeciwnik homeopatii prywatnie ,,zamieszkujący z kotem” Moricem również przeciwnikiem homeopatii.

Przemysław Brodzikowski - lekarz weterynarii,  właściciel  Przychodni dla Małych Zwierząt  w Sulechowie   i Świebodzinie

2

„Studia weterynaryjne ukończyłem w 1983r. we Wrocławiu i podjąłem pracę początkowo w PZLZ Kargowa a następnie w PZLZ  Sulechów.  W momencie transformacji ustrojowej tj. w 1989r. założyłem prywatną praktykę weterynaryjną, którą prowadzę i rozwijam do chwili obecnej. W latach 1999-2001 pełniłem funkcję Lubuskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Ukończyłem liczne studia podyplomowe w efekcie, których uzyskałem w 2001r. tytuł specjalisty administracji i epizootiologii weterynaryjnej, w 2003r. tytuł specjalisty chorób psów i kotów a w 2008r. tytuł specjalisty w zakresie chirurgii weterynaryjnej. Aktualnie kontynuuję naukę na studiach podyplomowych w zakresie radiologii weterynaryjnej. Prywatnie jestem żonaty, mam czworo dorosłych dzieci, trzy psy, kota. W nielicznych wolnych chwilach uwielbiam pielęgnować ogród oraz nurkować na rafie koralowej.